Εταιρεία: projectyou ltd

Τίτλος θέσης: Στέλεχος Πωλήσεων
Περιγραφή:

Η ομάδα της projectyou μεγαλώνει και ανακοινώνει θέση για Στέλεχος Πωλήσεων. Το στέλεχος θα είναι υπεύθυνο για τον εντοπισμό και την ανάπτυξη νέων επιχειρηματικών ευκαιριών, την οικοδόμηση και διατήρηση ισχυρών σχέσεων με τους πελάτες, την προετοιμασία και παράδοση παρουσιάσεων σε πελάτες, τη διαπραγμάτευση με υποψήφιους πελάτες και την επίτευξη και υπέρβαση των στόχων πωλήσεων, καθώς και τη δημιουργία και διατήρηση επαγγελματικών επιχειρηματικών σχέσεων με τα ενδιαφερόμενα μέρη για τη διασφάλιση υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης και ικανοποίησης των πελατών. Ενώ ο ρόλος θα βρίσκεται στο Μαρούσι, κάποια εργασία από το σπίτι είναι αποδεκτή (hybrid).

Εταιρεία: ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Α.Ε.

Τίτλος θέσης: PRODUCT MANAGER – SALES ENGINEER
Η εταιρεία ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Α.Ε. με έδρα το Περιστέρι – Αττικής επιθυμεί να προσλάβει έναν έμπειρο συνεργάτη (PreSales Engineer) για τη Δ/νση Διαγωνισμών της επιχείρησης.
Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Προετοιμασία και υλοποίηση έργων (Project).
  • Αποδελτίωση και ανάλυση των απαιτήσεων και των προδιαγραφών διαγωνισμών Δημοσίου.
  • Εύρεση και σύνταξη τεχνικών λύσεων.
  • Ανάπτυξη δικτύου προμηθευτών & συνεργατών (εσωτερικού – εξωτερικού).
  • Οργάνωση, προετοιμασία & παρακολούθηση προσφορών σε διαγωνισμούς προμηθειών Δημοσίου.
  • Εύρεση καινοτόμων νεών ειδών στο εξωτερικό.
  • Συντονισμός εσωτερικών και εξωτερικών συνεργατών για την έγκαιρη και σύμφωνα με τις προδιαγραφές ολοκλήρωση των έργων.

Προφίλ / Προσόντα Υποψηφίου:

  • Επιθυμητό Πτυχίο Πολυτεχνικής ή άλλης Πανεπιστημιακής Σχολής.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας, γραπτά & προφορικά
  • Άριστη Γνώση MS OFFICE
  • Ευελιξία και υψηλός βαθμός προσαρμοστικότητας
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και διαχείρισης κρίσεων
  • Αυστηρός προσανατολισμός στο στόχο και στην επίτευξη του αποτελέσματος
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψηφίους
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Επιθυμητή εκπαίδευση ή/και πιστοποίηση στο Project Management

Αναμένουμε τα βιογραφικά σας (στα ελληνικά) με φωτογραφία στην ηλεκτρονική διεύθυνση: cv@zouboulakis.gr (ΚΩΔ.ΘΕΣΗΣ: SE.24)

Τίτλος θέσης: PROJECT MANAGER
Η εταιρεία ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Α.Ε. με έδρα το Περιστέρι – Αττικής επιθυμεί να προσλάβει έναν έμπειρο συνεργάτη ως Project Manager. Ο νέος μας Project Manager θα συμβάλει στη διαχείριση και παρακολούθηση των έργων της εταιρείας μας συμμετέχοντας σε όλη τη διαδικασία υλοποίησης τους.

  • Συμβολή στην προετοιμασία και σχεδιασμό των έργων.
  • Επίβλεψη και παρακολούθηση της προόδου των προσφορών – διαχείριση κόστους.
  • Briefing και εκπαίδευση ομάδας ανάλογα το εκάστοτε έργο με σκοπό την άμεση & ομαλή υλοποίησή του.
  • Καθημερινή επικοινωνία με τις υφιστάμενες ομάδες για τον έλεγχο της εξέλιξης του έργου – αναγνώριση & αντιμετώπιση προβλημάτων.
  • Τακτική επικοινωνία με τους πελάτες με σκοπό τη διασφάλιση της ικανοποίησης τους.
  • Συνεργασία και συντονισμός μεταξύ των υπόλοιπων τμημάτων της εταιρείας.

  • Επιθυμητό Πτυχίο Πολυτεχνικής ή άλλης Πανεπιστημιακής Σχολής (Διοίκηση επιχειρήσεων – Οικονομικά).
  • Aποτελεσματική Διαχείριση Χρόνου και Προτεραιοτήτων
  • Ικανότητα Multitasking
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στην εκτέλεση Δημοσίων Συμβάσεων
  • Γνώση Διαγωνισμών του Δημοσίου

Αναμένουμε τα βιογραφικά σας (στα ελληνικά) με φωτογραφία στην ηλεκτρονική διεύθυνση: cv@zouboulakis.gr (ΚΩΔ.ΘΕΣΗΣ: PM.24)

Εταιρεία: Mailship.com

Τίτλος θέσης: Customer Onboarding Specialist

Περιγραφή: Mailship.com is a rapidly growing logistics company, specializing in providing seamless end-to-end shipping solutions for our clients. We are currently seeking an experienced Onboarding Specialist to join our team and play a crucial role in helping our customers successfully integrate and utilize our Mailship platform. This role is essential in ensuring a smooth onboarding process and providing exceptional customer service.

Αποστολή Βιογραφικών στο info@ipma-greece.gr

Τίτλος θέσης: Warehouse Operations Manager

Περιγραφή: As the Operation Manager of our Fulfillment Warehouse, you will be responsible for overseeing the daily operations, ensuring efficiency and meeting customer satisfaction goals. You will manage all aspects of warehouse operations, from inventory management to order fulfillment and shipping.

Εταιρεία: PPC S.A.

Τίτλος θέσης: IT Technical Coordinator

Περιγραφή: Be the pivotal technical liaison for groundbreaking IT projects. Requires minimum 2 years’ expertise in Infra/Net/Security, and adeptness in modern IT project dynamics.

Τίτλος θέσης: IT Product Owner

Περιγραφή: Oversee the lifecycle of critical Software Applications, serving as the primary link for technical and business facets.